Aktualności

 


1-2.2021


25.11.2020

Domy w Osiedlu nad Bzurą prezentują się coraz okazalej, a słoneczna pogoda zachęca do spacerów po okolicy. Już 8/10 budynków posiada stolarkę okienną i drzwiową. Tynki wewnętrzne widoczne są w domach 1-3. Trwają prace hydrauliczne, ociepleniowe i dekarskie.

Budynek mieszkalno-usługowy w Alejach Sienkiewicza 1 staje się widoczny z ulicy. Zakończono prace fundamentowe i kończymy murowanie ścian parteru części zachodniej apartamentowca.


29.09.2020

Budowa apartamentowca w Alejach Sienkiewicza 1 oficjalnie rozpoczęta. Trwają prace ziemne i fundamentowe.

W Osiedlu nad Bzurą oszklono 4/10 budynków. Trwa ocieplanie ścian bardzo ciepłym styropianem grafitowym i ocieplanie dachów wraz z pokryciem papą dobrej klasy.


24.08.2020

Niebawem uzyskamy pozwolenie na budowę budynku w Alejach Sienkiewicza 1 i ruszymy pełną parą z pracami budowlanymi.

Osiedle nad Bzurą przy ul. Blich 11a rośnie coraz szybciej. Wykonano 6/10 budynków mieszkalnych jednorodzinnych szeregowych w stanie surowym otwartym. Murujemy ściany działowe i już za miesiąc pojawi się część okien.


24.04.2020

Projektowanie budynku w Al. H. Sienkiewicza 1 dobiega końca. Trwa weryfikowanie zapisanych osób.

Z kolei budowa 10 budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej przy ul. Blich odbywa się pełną parą, a efekty pracy pojawiają się szybciej niż przewidywano.


03.02.2020

Otrzymaliśmy pozwolenie od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na realizację obiektu w Al. H. Sienkiewicza 1. Trwa opracowywanie projektów branżowych.


07.10.2019

Po budynku z kolumnami i kopułą od strony Al. H. Sienkiewicza zostało tylko wspomnienie. Trwa projektowanie nowego obiektu.


23.04.2019

Budynek przy ul. Akademickiej 1 oddano do użytku pod koniec lutego. Teren wokół zaczyna się zazieleniać, a mieszkańcy powoli  wprowadzają się . Niedługo blok zacznie tętnić życiem!

Trwają prace rozbiórkowe budynku od strony Al. H. Sienkiewicza. Będzie projekt nowego obiektu.


09.01.2019

Budowa zbliża się ku końcowi. Trwają prace wykończeniowe części wspólnych: układanie płytek, montaż oświetlenia, gipsowanie ścian i sufitów. Ogrzewanie budynku wspomaga wysychanie ścian i wylewek.


20.06.2018

Trwają zaawansowane prace murarskie ostatniej kondygnacji i niedługo zamykamy bryłę budynku dachem.


14.05.2018

Wykonaliśmy 1 piętro mieszkalne i rozpoczęliśmy prace murarskie 2 piętra. Budynek rośnie i jest coraz bardziej widoczny z ulicy.


06.04.2018

Aura w ostatnich dniach zrobiła się iście wiosenna, a wraz z nadejściem pogody mury pną się do góry. Wykonaliśmy kondygnacje z garażami wielostanowiskowymi, powstają ściany nośne pierwszej kondygnacji mieszkalnej oraz trwają prace przy niezależnych garażach od strony ul. Akademickiej. Postępy prac będą coraz bardziej widoczne.


18.01.2018

Mimo zmiennych warunków pogodowych na budowie II Etapu wszystko idzie dobrze. Wykonaliśmy ściany piwnic i do końca miesiąca powstanie strop nad piwnicą, następnie zaizolujemy ściany i zasypiemy wykop.


28.11.2017

W tamtym tygodniu wykonaliśmy płytę fundamentową II Etapu. Cały dzień betonowania, dużo pracy, ale efekt widać. Pojawia się zarys ścian, szybu windowego i słupów piwnicy.


23.09.2017

W dniu dzisiejszym kończymy wykop II Etapu i działamy!


11.05.2017

 W I Etapie połowa budynku jest zamieszkana i większość mieszkań jest na ostatniej prostej z pracami wykończeniowymi.

Kończymy prace projektowe II Etapu i rozpoczęliśmy proces uzyskiwania wszelkich pozwoleń. W czerwcu planujemy podpisywanie umów rezerwacyjnych i weryfikację osób zapisanych na listę.


13.01.2017

 W 2017 roku pierwsi lokatorzy I Etapu już mieszkają, a wielu prężnie wykańcza mieszkania, aby jak najszybciej się wprowadzić.

Rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do II Etapu. Wyburzono dawny budynek centrum uczelnianego (Budynek C) i na środkowej działce powstanie nowy obiekt z garażami, usytuowany wzdłuż ogrodzenia z parkiem.


23.11.2016

 W ciągu dwóch dni zamontowano balkony. Bardzo ciekawa konstrukcja redukująca mostki cieplne (miejsca ucieczki ciepła z budynku), tak popularne przy tradycyjnych płytach balkonowych.

Prawie wszystko gotowe. Pozostały ostatnie szlify oraz prace kosmetyczne.


8.11.2016

Mimo niższych temperatur intensywnie pracujemy na zewnątrz. Trzy elewacje wykonane prawie na gotowo. Kostką już można spacerować od strony południowej, a schody wejściowe zapraszają do środka.


26.10.2016

Ostatnie deszcze trochę spowolniły prace zewnętrzne, jednak dzisiejsza pogoda rozpieszcza i ruch na budowie ogromny. Została do wykonania tylko północna strona dachu. Dzisiaj walczymy ze strukturą na elewacji i rozpoczęliśmy układanie kostki na terenie. Klatka schodowa przygotowana pod malowanie, ale najpierw czekamy na płytki.


10.10.2016

Prace dekarskie ciągle w toku. Zamontowano wszystkie okna dachowe i kolankowe i niemalże  wykończono dach od strony zachodniej. Komórki lokatorskie już gotowe i trwają prace wykończeniowe przy sufitach podwieszanych w lokalach mieszkalnych. Główna witryna wejściowa od ul. Akademickiej już zachęca do odwiedzin. Zamontowano grzejniki w połowie mieszkań i rozpoczęliśmy sezon grzewczy.


23.09.2016

Zakończono prace nad wylewkami i tynkami. Skończyły się brudne, mokre prace i teraz wszystko pięknie wysycha. Kończymy malowanie piwnicy i w przyszłym tygodniu montujemy oświetlenie w komórkach. Instalacje w mieszkaniach prześwietlone. Marmury już zdobią parapety na kondygnacji parteru.


16.09.2016

Aktualnie trwają prace przy pierwszym budynku w I etapie. Wykonano tynki, trwają prace wykończeniowe w piwnicy, w przyszłym tygodniu zostaną zakończone wylewki na ostatniej kondygnacji, montujemy sufity podwieszane, wykonujemy pokrycie dachu. Gołym okiem widać dynamiczne postępy pracy.